Posted on Apr 30, 2024
Cpl Vic Burk
1.04K
77
21
17
17
0
It's official. This is the MOST expensive vehicle to operate.
69b0c396
Posted in these groups: 1024px smiley.svg HumorFood logo Food/ChowShopping  logo Shopping
Avatar feed
Responses: 7
Cpl Vic Burk
11
11
0
It cost between 500 - 750 dollars a mile to operate. (Maybe more than that!)
(11)
Comment
(0)
A1C Medrick "Rick" DeVaney
A1C Medrick "Rick" DeVaney
3 mo
When I Was Married, The 1st Time ~ Before I Did #2 ~ LOL
Living In California, Orange County ~ Our Total Cost For Groceries ~ Including Meat,
Was Between $25.00 - $35.00, For A Family of 2. ~1966-1968~ Prices Varied Between Those 2 Numbers, Depended Upon Whether Or Not I Purchased A Carton Of Pall Mall's To Smoke
(3)
Reply
(0)
Avatar small
Lt Col John (Jack) Christensen
8
8
0
Down here shoppers exchange walkers for them.
(8)
Comment
(0)
Lt Col John (Jack) Christensen
(3)
Reply
(0)
A1C Medrick "Rick" DeVaney
A1C Medrick "Rick" DeVaney
3 mo
Lt Col John (Jack) Christensen -
If You Don't Yet Own One, They're Available
Through IKEA ~ 1 For $3,756.76 And, Price For 2. ?
Add $37.50 To Your Order. ~ FREE Shipping On Orders
of $5,000.00 Or More. ~ HURRY, They're Almost Out.
(2)
Reply
(0)
Lt Col John (Jack) Christensen
Lt Col John (Jack) Christensen
3 mo
A1C Medrick "Rick" DeVaney I'll wait till they go on sale or free meatball day :-))
(2)
Reply
(0)
A1C Medrick "Rick" DeVaney
A1C Medrick "Rick" DeVaney
3 mo
Lt Col John (Jack) Christensen - ......
If You'd Prefer The Meat Ball Specials,
For That Information CORONAL, I'd Need Your E.Mail Address,
So I Can Supply The Nights And Times For Those Type Of Bars In Vegas,
And The Surrounding Cities.....
(1)
Reply
(0)
Avatar small
CPL Douglas Chrysler
3
3
0
Snack foods really bring up the cost.
(3)
Comment
(0)
A1C Medrick "Rick" DeVaney
A1C Medrick "Rick" DeVaney
3 mo
LOL...But The Good Quality Ones, Which Haven't Expired Yet,
Are Becoming More And More Rare As Time Passes By.
(3)
Reply
(0)
A1C Medrick "Rick" DeVaney
A1C Medrick "Rick" DeVaney
3 mo
Cpl Vic Burk -
YES VIC, Snack Food Prices Are Totally Ridiculous;
Especially, & I'm NOT Kidding; When 1 Pound Of Idaho Potatoes (The Best)
Go For ~ "US potatoes is between US $ 1.35 and US$ 2.70 per kilogram or between US$ 0.61 and US$ 1.22 per pound(lb)." ~~ And An 8 Oz Bag Of Chips Runs Around $3.50.
Only Difference ~~ "Deep Fry And Add Salt". .... Appx. 800% Mark-Up....
(2)
Reply
(0)
SGT Program Coordinator
SGT (Join to see)
3 mo
Dc4d431e
If I see Pic-Nic chips, I buy no matter what the cost. Only one place here sells it, KMART.
(1)
Reply
(0)
CPL Douglas Chrysler
CPL Douglas Chrysler
3 mo
A1C Medrick "Rick" DeVaney I was weaned on potato chips.
(1)
Reply
(0)
Avatar small

Join nearly 2 million former and current members of the US military, just like you.

close